Amerika Sertifika Programı

Amerika Sertifika Programı

University of California San Diego

University of California San Diego , Amerika’nın California eyaletinde plajları, sosyal hayatı, yaşam standartlarının yüksekliği, yıl boyunca devam eden güzel iklimi ve turistik çekiciliği ile ünlü San Diego şehrinde yer almaktadır. San Diego’nun La Jolla bölgesinde yer alan kampüs öğrencilere hem sosyal hem kültürel hem de sportif bütün imkanları sunmaktadır.
UC San Diego üniversitesinin Extension bünyesinde uluslararası öğrenciler için sunduğu 2 temel sertifika programı vardır.

Business Essentials Temel İşletme Bilgileri, Pazarlama, Satış ve Müşteri Hizmetleri, İnsan Kaynakları gibi alanlarda dersler içeren bu program iki yıllık üniversite mezunları ve az iş tecrübesi olanlar için idealdir. Program 3 aylık periyotlar halinde sunulmaktadır. 3 periyota katılan öğrencilerin 9 aylık süre sonunda Amerika’da 1.5 yıl süreli full time çalışma izni olan Optional Practical Training (OPT)’e başvurma hakkı vardır.

Business Management Pre-MBA,Pazarlama , İnsan Kaynakları yada Finans alanında uzmanlaşmak imkanı sunan bu program 4 yıllık üniversite mezunları ve 1 ila 2 yıllık iş tecrübesi olan öğrenciler için idealdir. 6 ay ve 9 ay süreli bu programda 120 saat süreli staj ve 9 ayın sonunda da OPT hakkı bulunmaktadır.

Business Management programının Essential’dan farkı ise, Management daha çok iş geçmişi olan ve bir alanda uzmanlaşmak isteyen öğrenciler için uygunken Essential programı iş hayatına yeni atılacak ve genel olarak iş hayatı ile ilgili pratik kazanmak isteyen öğrenciler için uygundur.

Intensive Legal English
Hukuk İngilizce’si UC San Diego Extension’da en çok tercih edilen programlardan biridir. Bu programı tercih edecek öğrencilerin en az advanced yani ileri seviyede İngilizce bilmesi, minimum 4-6 aylık hukuk eğitimi veya hukukla ilgili iş deneyiminin olması gerekmektedir. Katılımcıların Genel İngilizce ve Hukuk İngilizcesi alabilecekleri bir programdır. Program süresi 1 hafta oryantasyon ve 10 hafta eğitim şeklinde toplamda 11 haftadır. Haftada 25 saat eğitim alınmakta, dersler Pazartesi-Cuma günleri seçilen derslere göre 8:30-16:30 saatleri arasında yapılmaktadır. Haftada 4 saat Gramer, 3 saat Legal Vocabulary, 6 saat zorunlu Hukuk dersleri ( Amerikan Hukuk sistemi, dava süreci,hukuk fakültelerinden misafir öğretim üyeleri veya avukat sunumları,katılımcı öğrenci sunumları…),12 saat seçmeli dersler( Advanced Vocabulary, Advanced Listening,Idioms for Business,Academic Writing,TOEFL Prep,TOEIC Prep,American Culture…)

Medical English
Bu program 4 haftalık yoğunlaştırılmış bir eğitim olup İngilizce seviyesi en az orta üzeri düzey veya advanced seviyede olan daha önce anatomi veya fizyoloji eğitimi almış kişiler için uygundur. Haftada 20 saat eğitim verilmekte, kişinin İngilizce seviyesi okulun ilk günü belirlenmektedir. Yazılı ve sözlü tıp diline yönelik ihtiyaçları karşılayacak şekilde tıp kelimeleri ve tabirlerini geliştirme şansı sunan Tıp İngilizcesine yöneliktir.

University of California BERKELEY

Dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında ilk 5 içine girmiş olan University of California BERKELEY , California eyaletinin en güzel şehirlerinden biri olan San Francisco şehrinde yer almaktadır.

Uluslararası öğrenciler için sunduğu diploma programları, dünyanın her yerinde kabul gören değerli ve öğrencilerin mesleki yaşamlarını yüksek standartlara taşıyan programlardır. Üniversitenin ana kampüsünden sadece bir kaç metre uzaklıkta olan ve ayrı bir binada hizmet veren UC Berkeley Extension’da öğrenciler genel olarak İşletme, Finans ve Pazarlama alanlarında uzmanlaşmaktadır.

UC Berkeley’de uluslararası öğrenciler için 4 ay , 8 ay ve 12 ay süreli 3 değişik diploma programı bulunmaktadır.

4 ay süreli Diploma Programları

Business Administration
İşletme alanında 4 yıllık bir üniversiteden mezun, hali hazırda işletme ile ilgili iş geçmişi olan ve kariyerini bu alanda geliştimek isteyen öğrenciler için dizayn edilmiş bu programda temel ders konuları Yönetim Muhasebesi, Organizasyon ve Yönetim , Ekonominin Temel Prensipleri, Pazarlamaya Giriş, İş Görüşmeleri, Yönetim ve Planlama alanlarındadır.

Finance
Muhasebe, İstatistik veya Ekonomi alanlarından 4 yıllık üniversite mezunu olan öğrencilerin finans alanında ki bilgilerini geliştirmek ve kariyerlerini uluslararası şirketlerin finans departmanlarında geliştirmelerini ve uzmanlaşmalarını sağlamak amacıyla dizayn edilmiş bu programda öğrenciler Finansal Muhasebe, Şirket Finansmanı, Yatırım Analizi ve Yönetimi, Uluslararası Finans ve İş Geliştirme alanlarında dersler almaktadır.

Global Business Management
İşletme alanından mezun ve en az iki yıllık iş tecrübesi olan ve kariyerini uluslararası şirketlerde geliştirmek isteyen profesyoneller için oluşturulmuş bu programda İşletme alanından farklı olarak öğrenciler Uluslarası piyasalar ve Uluslararası yönetim sistemleri alanlarında uzmanlaşabilirler. Programın temel dersleri , Uluslararası İşletme Yönetimi, Yönetim Muhasebesi , Uluslararası İş Hukuku, Uluslararası Ekonomi, Uluslarası Finans ve Girişimcilik’tir.

Marketing
Pazarlama alanında çalışmamış yada çok az iş tecrübesi olan , genel olarak İşletme eğitimi almış ama kendini Pazarlama alanında geliştirmek isteyen yarı profesyoneller için geliştirilmiş bu diploma programında öğrenciler Pazarlamanın Temel İlkeleri, Pazar Araştırması, Geliştirilmiş Pazarlama İletişimleri, Uluslararsı Pazarlama, Marka Yönetimi ve Stratejik Pazarlama alanlarında eğitim almaktadırlar.

Project Management
Proje Yönetimi alanında tecrübesi olmayan veya az olan , İşletme eğitimi almış öğrenciler için hazırlanmış bu programda temel amaç öğrencilerin proje gelişimi, takım çalışması ve liderlik alanlarında gelişmelerini sağlamaktadır. Programda görülecek temel dersler Proje Yönetimi, Proje Yönetiminde İnsan ve Takım Faktörü, Kalite Yönetimi ve Risk Yönetimi’dir.

8 ay süreli Diploma Programı
Bu program 4 ay süreli diploma programı ve ardından 4 ay süreli stajdan oluşmaktadır. Yukarıda ki diploma programlarından herhangi birini en az 2.5 not ortalaması ile tamamlayan öğrenciler istedikleri takdirde Amerikan şirketlerinde staj yaparak ders bilgilerini pratiğe döndürme şansına sahip olabilirler. Staj yapmak isteyen öğrenciler okula ilk kayıt olduklarında bu isteklerini belirttikleri takdirde diploma programı sırasında derslerinin yanı sıra aynı zamanda staja hazırlık eğitimi de görürler.

12 ay süreli Diploma Programı
Bu uzun dönem diploma programı 4 ay diploma + 4 ay ikinci diploma ve 4 ay staj şeklinde oluşturulmuştur. Bu programda öğrenci önce İşletme alında bir diploma programına katılıp sonrasında ikinci diplomasında Pazarlama yada Finans gibi bir alanda uzmanlaşarak en sonunda Amerikan şirketlerinde 4 ay süreli staj yaparlar.